چگونه آرایش چشممان را پاک کنیم؟

1-      آرایش چشمتان را فقط با محصولات تخصصی پاک کننده آرایش چشم پاک کنید. شوینده های دیگری که برای پوست صورت مناسب هستند ممکن است برای پوست نازک دور چشمتان مناسب نباشند. بنابراین محصولی را خریداری و استفاده نمایید که مخصوص دور چشم باشد. برخی از این محصولات دوفازی و برخی دیگر تک فاز هستند.

2-      از دستمال کاغذی زبر برای پاک کردن آرایش چشم و تماس با پوست نازک اطراف چشم استفاده نکنید. حتما از پد ها یا پنبه های آرایشی که برای همین کار ساخته شده اند استفاده کنید.

3-      وقتی پنبه یا پد را به آرایش پاک کن آغشته می کنید و یک چشم خود را پاک کردید، برای پاک کردن آرایش چشم دیگر، از پنبه یا پد تمیز استفاده کنید و همان پد قبلی که به آرایش و آلودگی آغشته شده است را به چشم دیگرتان نزنید.

4-      پد یا پنبه آغشته به آرایش پاک کن را بسیار آهسته و با حرکات دورانی بر روی چشمتان بکشید و هیچگاه با شدت پوست دور چشمتان را نکشید. جهت کشیدن پنبه بر روی چشم از سمت گوشه چشم به سمت خط وسط دو چشم باشد.

5-      اگر آرایش پاک کن شما مخصوص دور چشم باشد، معمولا مقدار بسیار کمی چرب خواهد بود تا قادر باشد چربی ها را در خود حل کند. اجازه دهید این چربی چند دقیقه بر پوست اطراف چشم شما بماند تا جذب شود. این رطوبت و چربی برای پوست دور چشم مفید است و سعی نکنید آن را کامل پاک کنید.

6-      هرگز از مواد صابونی یا دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش چشمتان استفاده نکنید. 

/ 1 نظر / 89 بازدید